SM5S33ATHE3/I
MFR.Part #
SM5S33ATHE3/I
JLCPCB Part #
C1983892
Package
DO-218AC
Description
-55℃~+175℃ 150uA 3.6kW@10/1000us 33V 40.6V 53.3V 68A@10/1000us TVS Unidirectional DO-218AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS