SGL41-40-E3/97
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SGL41-40-E3/97
JLCPCB Part #
C6678630
Package
DO-213AB
Description
-55℃~+125℃ 1 Independent 1A 30A 40V 500mV@1A 500uA@40V DO-213AB Schottky Diodes ROHS