SA170A-E3/54
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SA170A-E3/54
JLCPCB Part #
C1979750
Package
DO-15(DO-204AC)
Description
-55℃~+175℃ 1.8A 170V 189V 1uA 275V 500W@10/1000us TVS Unidirectional DO-15(DO-204AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS