RCP0603W300RJEA
MFR.Part #
RCP0603W300RJEA
JLCPCB Part #
C4202778
Description
-65℃~+155℃ 1.5W 300Ω Thick Film Resistor ±150ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS