RCP0505B360RJWB
MFR.Part #
RCP0505B360RJWB
JLCPCB Part #
C4003848
Description
-65℃~+155℃ 1.4W 360Ω Thick Film Resistor ±150ppm/℃ ±5% 0505 Chip Resistor - Surface Mount