RCP0505B1K80JED
MFR.Part #
RCP0505B1K80JED
JLCPCB Part #
C4353215
Description
-65℃~+155℃ 1.4W 1.8kΩ Thick Film Resistor ±150ppm/℃ ±5% 0505 Chip Resistor - Surface Mount ROHS