MCT0603MC1001FP500
MFR.Part #
MCT0603MC1001FP500
JLCPCB Part #
C6300343
Description
-55℃~+175℃ 100mW 1kΩ Thin Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS