MAL213655392E3
MFR.Part #
MAL213655392E3
JLCPCB Part #
C1602590
Package
Plugin,D16xL33.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.656A@100Hz 10000hrs@105℃ 16V 16mm 33.5mm 3900uF 7.5mm ±20% 插件,D16xL33.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS