MAL203635331E3
MFR.Part #
MAL203635331E3
JLCPCB Part #
C1596016
Package
Plugin
Description
-55℃~+85℃ 16V 3000hrs@85℃ 330uF 390mA@100Hz 480mΩ 5mm 8.2mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS