IRFIBC40GPBF
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
IRFIBC40GPBF
JLCPCB Part #
C6211056
Package
TO-220-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.2Ω@10V 1.3nF 2.2A 2V 30pF 40W 600V 60nC@10V TO-220-3 MOSFETs ROHS