GSOT36C-G3-08
MFR.Part #
GSOT36C-G3-08
JLCPCB Part #
C3710981
Package
SOT-23-3
Description
-55℃~+150℃ 1uA 2 248W 3.5A@8/20us 36V 39V 52pF 71V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SOT-23-3 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS