FEP16JT-E3/45
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
FEP16JT-E3/45
JLCPCB Part #
C511018
Package
TO-220AB-3
Description
-55℃~+150℃ 1 Pair Common Cathode 1.5V@8A 10uA@600V 125A 16A 50ns 600V TO-220AB-3 Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS