DZ23C5V6-G3-18
MFR.Part #
DZ23C5V6-G3-18
JLCPCB Part #
C6545568
Description
1 Pair Common Cathode 100nA@1V 300mW 40Ω 5.32V~5.88V 5.6V ±5% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS