DZ23C12-E3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
DZ23C12-E3-18
JLCPCB Part #
C6941181
Package
SOT-23-3
Description
1 Pair Common Cathode 100nA@9V 11.4V~12.6V 12V 20Ω 300mW 90Ω ±5% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS