CRCW080533R0JNEAHP
MFR.Part #
CRCW080533R0JNEAHP
JLCPCB Part #
C1880840
Description
-55℃~+155℃ 150V 33Ω 500mW Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS