CRCW080528K0FKTB
MFR.Part #
CRCW080528K0FKTB
JLCPCB Part #
C4150998
Description
-55℃~+155℃ 125mW 28kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount