CRCW080527R0FKEAHP
MFR.Part #
CRCW080527R0FKEAHP
JLCPCB Part #
C313878
Description
-55℃~+155℃ 27Ω 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS