CRCW080516R0FKEA
MFR.Part #
CRCW080516R0FKEA
JLCPCB Part #
C2091989
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 16Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS