CRCW0603178RFKTB
MFR.Part #
CRCW0603178RFKTB
JLCPCB Part #
C4003928
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 178Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount