CRCW040251K1DHEDP
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
CRCW040251K1DHEDP
JLCPCB Part #
C4342237
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 51.1kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS