BZX85B5V6-TAP
MFR.Part #
BZX85B5V6-TAP
JLCPCB Part #
C6136763
Package
DO-204AL(DO-41)
Description
-55℃~+175℃ 1 Independent 1.3W 1uA@2V 400Ω 5.49V~5.71V 5.6V 7Ω ±2% DO-204AL(DO-41) Zener Diodes ROHS