BZX85B5V1-TR
MFR.Part #
BZX85B5V1-TR
JLCPCB Part #
C3764672
Package
DO-41 (DO-204AL)
Description
-55℃~+175℃ 1 Independent 1.3W 10Ω 1uA@1.5V 5.1V 500Ω 5V~5.2V ±2% DO-41 (DO-204AL) Zener Diodes ROHS