BZX85B15-TR
MFR.Part #
BZX85B15-TR
JLCPCB Part #
C5377589
Package
DO-41
Description
1 Independent 1.3W 14.7V~15.3V 15V 15Ω 500nA 500Ω DO-41 Zener Diodes ROHS