BZX85B15-TAP
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX85B15-TAP
JLCPCB Part #
C6136757
Package
DO-204AL(DO-41)
Description
1 Independent 1.3W 14.7V~15.3V 15V 15Ω 15Ω 500nA@11V ±2% DO-204AL(DO-41) Zener Diodes ROHS