BZX84C15-E3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX84C15-E3-08
JLCPCB Part #
C917495
Package
SOT-23
Description
1 Independent 14.25V~15.6V 15V 200Ω 30Ω 500mW 50nA@10.5V SOT-23 Zener Diodes ROHS