BZX84B8V2-E3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX84B8V2-E3-18
JLCPCB Part #
C6756328
Package
SOT-23-3
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 300mW 700nA@5V 8.04V~8.36V 8.2V 80Ω ±2% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS