BZX84B3V6-G3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX84B3V6-G3-08
JLCPCB Part #
C5605591
Package
SOT-23-3
Description
1 Independent 3.53V~3.67V 3.6V 300mW 5uA@1V 600Ω 90Ω ±2% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS