BZX55C5V1-TAP
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX55C5V1-TAP
JLCPCB Part #
C917468
Package
DO-35(DO-204AH)
Description
1 Independent 100nA 35Ω 4.8V~5.4V 5.1V 500mW 550Ω DO-35(DO-204AH) Zener Diodes ROHS