BZX55C27-TAP
MFR.Part #
BZX55C27-TAP
JLCPCB Part #
C3734752
Description
1 Independent 100nA@20V 20Ω 25.1V~28.9V 27V 500mW 80Ω DO-35(DO-204AH) Zener Diodes ROHS