BZX384C56-HE3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX384C56-HE3-18
JLCPCB Part #
C6522820
Package
SOD-323
Description
1 Independent 100Ω 200mW 200Ω 50nA@39.2V 52V~60V 56V ±5% SOD-323 Zener Diodes ROHS