BZX384B16-G3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX384B16-G3-08
JLCPCB Part #
C7223884
Description
1 Independent 15.7V~16.3V 16V 200mW 40Ω 50nA@11.2V 50Ω ±2% SOD-323 Zener Diodes ROHS