BZW04-53BHE3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZW04-53BHE3/73
JLCPCB Part #
C1666692
Package
DO-41(DO-204AL)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 4.7A@10/1000us 400W@10/1000us 53V 65.1V 85V Bidirectional TVS DO-41(DO-204AL) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS