BZT55C6V2-GS08
MFR.Part #
BZT55C6V2-GS08
JLCPCB Part #
C3735410
Package
SOD-80
Description
1 Independent 100nA@2V 10Ω 200Ω 5.8V~6.6V 500mW 6.2V SOD-80 Zener Diodes ROHS