BZT55C18-GS08
MFR.Part #
BZT55C18-GS08
JLCPCB Part #
C3736972
Package
SOD-80
Description
1 Independent 100nA@13V 16.8V~19.1V 170Ω 18V 500mW 50Ω SOD-80 Zener Diodes ROHS