BZT52C6V2-E3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52C6V2-E3-18
JLCPCB Part #
C5605301
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@2V 10Ω 150Ω 5.89V~6.51V 500mW 6.2V ±5% SOD-123 Zener Diodes ROHS