BZT52B20-E3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52B20-E3-18
JLCPCB Part #
C5566068
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@15V 19.6V~20.4V 20V 220Ω 500mW 50Ω ±2% SOD-123 Zener Diodes ROHS