BZM55C8V2-TR3
MFR.Part #
BZM55C8V2-TR3
JLCPCB Part #
C6522546
Package
SMD
Description
1 Independent 100nA@6.2V 500mW 50Ω 50Ω 7.7V~8.7V 8.2V SMD Zener Diodes ROHS