BZM55C6V8-TR
MFR.Part #
BZM55C6V8-TR
JLCPCB Part #
C3739156
Package
SOD-80
Description
1 Independent 100nA 150Ω 3Ω 500mW 6.4V~7.2V 6.8V SOD-80 Zener Diodes ROHS