BZM55B16-TR
MFR.Part #
BZM55B16-TR
JLCPCB Part #
C7223660
Package
SMD
Description
1 Independent 100nA@12V 15.7V~16.3V 16V 170Ω 170Ω 500mW SMD Zener Diodes ROHS