BZG05C5V1-HM3-08
MFR.Part #
BZG05C5V1-HM3-08
JLCPCB Part #
C5358680
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-65℃~+150℃ 1.25W 10Ω 1uA@1V 4.8V~5.4V 5.1V Independent SMA(DO-214AC) Zener Diodes ROHS