BZG05C3V6-M3-08
MFR.Part #
BZG05C3V6-M3-08
JLCPCB Part #
C511525
Package
SMA(DO-214AC)
Description
1 Independent 1.25W 20uA@1V 20Ω 3.4V~3.8V 3.6V 500Ω SMA(DO-214AC) Zener Diodes ROHS