BAV70-HE3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BAV70-HE3-08
JLCPCB Part #
C241963
Package
SOT-23
Description
1 Pair Common Cathode 1.25V@150mA 2.5uA@70V 250mA 2A 350mW 6ns 70V SOT-23 Switching Diodes ROHS