AZ23C8V2-HE3-08
MFR.Part #
AZ23C8V2-HE3-08
JLCPCB Part #
C6863376
Package
SOT-23-3
Description
-55℃~+150℃ 1 Pair Common Anode 100nA@6V 300mW 50Ω 7.79V~8.61V 7Ω 8.2V ±5% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS