AZ23C6V2-HE3-18
MFR.Part #
AZ23C6V2-HE3-18
JLCPCB Part #
C6466844
Package
SOT-23-3
Description
-55℃~+150℃ 1 Pair Common Anode 100nA@2V 10Ω 150Ω 300mW 5.89V~6.51V 6.2V ±5% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS