5KP90A-E3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP90A-E3/73
JLCPCB Part #
C3702271
Description
-55℃~+175℃ 100V 146V 2uA 34.2A 5kW 90V TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS