5KP43A-E3/54
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP43A-E3/54
JLCPCB Part #
C1978876
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 2uA 43V 52.8V 5kW@10/1000us 69.4V 72A@10/1000us TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD)