5KP36A-E3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP36A-E3/73
JLCPCB Part #
C1667538
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 2uA 36V 44.2V 58.1V 5kW@10/1000us 86.1A@10/1000us TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS