5KP28A-E3/54
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP28A-E3/54
JLCPCB Part #
C1975744
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 110A@10/1000us 28V 2uA 34.4V 45.4V 5kW@10/1000us TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD)