5KP24A-E3/54
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP24A-E3/54
JLCPCB Part #
C1973178
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 129A@10/1000us 24V 29.5V 2uA 38.9V 5kW@10/1000us TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS