5KP160AHE3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP160AHE3/73
JLCPCB Part #
C1667338
Description
-55℃~+175℃ 160V 19.3A@10/1000us 197V 259V 2uA 5kW@10/1000us TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS